gca
16 مرداد 1401 - 13:29

سمنان در روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا شد+ تصاویر

همزمان با روز تاسوعای حسینی سراسر استان سمنان غرق عزا و ماتم شد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مردم دیندار و عاشقان سید و سالار شهیدان در روز نهم محرم و همزمان با تاسوعای حسینی در غم و مصائب سید و سالار شهیدان عزاداری کرده و بر سر و سینه زدند.

خبرگزاری تسنیمسمنانسمنانسمنانمردم با حضور در دسته‌های مختلف عزاداری با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای امام سوم شیعیان و یاران با وفایش عزاداری کردند.

مردم عزادار سمنانی این روزها علاوه بر  حضور در دسته‌های مختلف در حسینیه تکایا و مساجد نیز حضور یافته و برای امام خود عزاداری کردند.

مردم با ندای حسین جانم،  حسین جانم بر سر و سینه زدند.

در این روز هزاران نفر از عزاداران حسینی در قالب هیئت‌های مذهبی محلات مختلف سمنان با حضور در معابر، مساجد و تکایا به سینه‌زنی و زنجیرزنی پرداختند.

حضور چشمگیر جوانان و خانواده‌ها در آئین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) بر شکوه عزاداری روز تاسوعا در سمنان افزوده است.

کدام سنت‌ها و عزاداری‌های عاشورایی به ثبت ملی و جهانی رسیده‌اند؟ + فیلم

کدام سنت‌ها و عزاداری‌های عاشورایی به ثبت ملی و جهانی رسیده‌اند؟ + فیلمعزاداری روز تاسوعای حسینی در شهرستان‌های استان خراسان رضوی برگزار شد + تصاویر

عزاداری روز تاسوعای حسینی در شهرستان‌های استان خراسان رضوی برگزار شد + تصاویرآیین عزاداری تاسوعای حسینی در استان کردستان / همه یکپارچه غرقِ در ماتم

آیین عزاداری تاسوعای حسینی در استان کردستان / همه یکپارچه غرقِ در ماتمبرگزاری آیین عزاداری روز تاسوعای حسینی در بندرعباس

برگزاری آیین عزاداری روز تاسوعای حسینی در بندرعباسشور و شعور حسینی فردا ظهر عاشورا با برپایی آئین‌های عزاداری و اقامه نماز ظهر عاشورا در شهرها و روستاهای استان سمنان به اوج خود می‌رسد.

انتهای پیام/363/ی

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 545539