gca
16 مرداد 1401 - 20:12

آیین سنتی مذهبی تعزیه‌خوانی روز تاسوعا در روستای "ده‌زیار" کرمان به روایت تصویر

همزمان با تاسوعای حسینی، آیین سنتی مذهبی تعزیه‌خوانی در روستای "ده‌زیار" یکی از خاستگاه‌های تعزیه استان کرمان برگزار شد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین باشکوه و سنتی مذهبی تعزیه‌خوانی عصر امروز و همزمان با روز نهم ماه محرم مصادف با تاسوعای حسینی در روستای "ده‌زیار" استان کرمان با حضور تعداد زیادی از هنرمندان تعزیه‌خوان برگزار شد.

خبرگزاری تسنیمکرمانکرماندر این مراسم هنرمندان حسینی هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل(ع) روستای ده‌زیار مجلس تعزیه شهادت حضرت علی‌اکبر(ع) را شبیه‌خوانی کردند.

به گزارش تسنیم، اعضای هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده‌زیار از مدت‌ها قبل در حال آماده‌سازی این مکان برای برگزاری مجلس عزای سرور و سالار شهیدان هستند.

مجلس تعزیه شهادت مسلم بن عقیل (ع) در کرمان شبیه خوانی شد + تصاویر

مجلس تعزیه شهادت مسلم بن عقیل (ع) در کرمان شبیه خوانی شد + تصاویرسوگواره ملی تعزیه ده زیار جمله "ما ملت امام حسینیم" حاج قاسم را به خوبی تفسیر کرد

سوگواره ملی تعزیه ده زیار جمله "ما ملت امام حسینیم" حاج قاسم را به خوبی تفسیر کردنهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار به کار خود پایان داد

نهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار به کار خود پایان دادروستای ده‌زیار به‌عنوان یکی از خاستگاه‌های تعزیه کشور در استان کرمان است که در تمام مناسبت‌های مذهبی مراسم سنتی مذهبی تعزیه‌خوانی در آن برگزار و همه ساله با برگزاری سوگواره‌های ملی و استانی تعزیه میزبان گروه‌های برگزیده تعزیه و علاقه‌مندان به هنر آیینی مذهبی شبیه‌خوانی از سراسر کشور است.

روستای ده‌زیار به‌عنوان یکی از خاستگاه‌های تعزیه کشور در استان کرمان است که در تمام مناسبت‌های مذهبی مراسم سنتی مذهبی تعزیه‌خوانی در آن برگزار و همه ساله با برگزاری سوگواره‌های ملی و استانی تعزیه میزبان گروه‌های برگزیده تعزیه و علاقه‌مندان به هنر آیینی مذهبی شبیه‌خوانی از سراسر کشور است.به گزارش تسنیم، آیین تعزیه‌خوانی عاشورای حسینی نیز فردا بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در خاستگاه تعزیه استان کرمان روستای ده‌زیار برگزار می‌شود.

انتهای پیام/511/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 547060