gca
16 مرداد 1401 - 20:27

معاون استاندار: ۵۰ هزار زائر ایرانی از مرز مهران وارد کشور عراق شدند

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: از ابتدای ماه محرم تاکنون بیش از ۵۰ هزار زائر ایرانی به عتبات عالیات مشرف شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد سبحان حسنی شامگاه یکشنبه در ‍نشست هماهنگی برای بازگشت زوار عتبات عالیات با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی افزود: تمهیدات لازم برای برگشت زوار در نظر گرفته شده است

محمد سبحان حسنیوی تاکید کرد: نظارت بر نرخ ثابت کرایه اتوبوس ها و تاکسی ها برای انتقال زوار و همچنین تمهیدات لازم برای تأمین آب سرد، بهداشت و حمل و نقل زوار در دستور کار است.

وی ادامه داد: حضور مأموران راهداری و حمل و نقل جاده ای و تعزیرات حکومتی در مرز مهران ضروری است و آنها بر نرخ کرایه های وسایل نقلیه نظارت خواهند کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه از ابتدای ماه محرم تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر از مرز مهران برای زیارت عتبات عالیات از مرز مهران عبور کردند، افزود: پیش بینی می شود بیشتر زوار در این ایام از طریق مرز مهران وارد کشور شوند.

وی افزود: همچنین احتمال اینکه زواری که از طریق مرزهای دیگر کشور به زیارت عتبات مشرف شده اند، مرز مهران را برای بازگشت انتخاب کنند که باید آمادگی لازم برای پذیرایی و انتقال زوار از مرز مهران را داشته باشیم.

حسنی در ادامه بر لزوم استقرار یگان های هلال احمر و اورژانس در مرز مهران تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: مدیران دولت مردمی باید در قبال زوار امام حسین علیه السلام احساس مسئولیت داشته باشند چرا که عصاره و جوشش تفکر شیعی در عزاداری و زیارت اباعبدالله الحسین خلاصه می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این نشست با اشاره به اهمیت و ضرورت ساماندهی حمل و نقل زوار گفت: ستاد مرکزی اربعین هرگونه هزینه اضافی را بر زوار ممنون کرده است و باید نرخ کرایه اتوبوس ها را مشخص کرده و بر آنها نظارت کنیم.

سعید هژبری ادامه داد: درخصوص خودروهای پارک شده در پایانه برکت، ما با مشکل مواجه هستیم و در این مکان در حال اجرای پروژه هستیم که با حضور این خودروها امکان اجرای عملیات عمرانی وجود ندارد.

سعید هژبری

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 547074