gca
16 مرداد 1401 - 19:10

تزریق دُز یادآور واکسن کرونا برای جلوگیری از افزایش کرونا ضروری است

معاون سیاسی،امنیتی استانداری هرمزگان گفت: تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای ایجاد ایمنی و جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان و بستری های کرونا در هرمزگان ضروری است.

احسان کامرانی با تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به اهمیت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا،گفت: ۷۰ درصد افرادی که بستری شده اند دُز یادآور واکسن کرونا را تزریق نکرده اند.

او در همین خصوص،گفت: روند آمار مبتلایان و بستری های کرونا در هرمزگان رو به افزایش است و این مهم اهمیت تزریق دُز یادآور واکسن کرونا را دو چندان کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: سویه جدید ویروس از نظر انتقال دارای سرعت بالایی است و تنها راه مقابله با آن افزایش استقبال از تزریق دُز یادآور واکسن است.

کامرانی گفت: ستادهای شهرستانی مقابله با کرونا برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان و بستری های کرونا مردم را با بسیج امکانات نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کرونا تشویق کنند.

او با اشاره به محدودیت های برگزاری مراسم عزاداری براساس رنگ بندی کرونایی، گفت: برگزاری مراسمات عزاداری به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی ضروری است با توجه به محدودیت ها و رنگ بندی شهرها برگزار شود و اولویت برگزاری مراسمات در فضای باز است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، در همین خصوص گفت: در شهرهای قرمز باید هیئت ها برای برگزاری مراسم از ۳۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند.

کامرانی در خصوص محدودیت های عزاداری در شهرهای نارنجی و زرد، گفت: در شهرهای نارنجی ۵۰ درصد و در شهرهای زرد نیز ۷۰ درصد ظرفیت باید توسط هیات ها مورد استفاده قرار گیرد.

او گفت: شهرهای با رنگ بندی آبی محدودیتی در برگزاری مراسمات عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی ندارند ولی رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: به زودی بسته جامع الزامات شیوه نامه های بهداشتی در مراکز اداری، آموزشی، خدماتی و تولیدی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود.

باشگاه خبرنگاران جوانهرمزگانبندرعباس

شناسه خبر: 546857