gca
16 مرداد 1401 - 12:50

ادای احترام دانش آموزان شیرازی به سیدالشهدای مقاومت شیراز

دانش آموزان شیرازی با عشق و اشتیاق در مراسم شب شعر عاشورا به سردار بی سر سیدالشهدای مقاومت شیراز شهید حاج عبدالله اسکندری و سردار خلبان شهید علیرضا حراف ادای احترام کردند.

دبیر انجمن ادبی چکاوک گفت: اتفاق عجیبی بود، ما تصمیم گرفتیم در شب تاسوعای حسینی یادواره دو شهید بزرگوار شهرمان سردار بی سر حاج عبدالله اسکندری و شهید امیر خلبان علیرضا حراف را داشته باشیم.

صفورا کاظمی گفت: چند روز بعد از گفتگوی تلفنی با همسر بزرگوار شهید اسکندری، رسانه‌ها اعلام کردند که پیکر این شهید بزرگوار تفحص شده و به شیراز می‌آید؛ و این اتفاق در حد یک معجزه بود.

مهرداد هوشنگی دبیر انجمن حلقه عشاق از نقش و جایگاه ارزشمند شهدا سخن گفت: وظیفه ماست که کودکان و نوجوانان را با شهدا آشنا کنیم تا قدردان آرامش کنونی که در جامعه حاکم است باشند.

مجتبی دینی از خاطرات مشترکش با سردار بی سر شهید حاج عبدالله اسکندری و رشادت‌های این شهید بزرگوار سخن گفت و خانواده سردار خلبان شهید علیرضا حراف، بخش‌هایی از زندگی این شهید بزرگوار را در زمان جنگ تحمیلی به نمایش گذاردند.کودکان دانش آموز سیده مبینا عظیمی کلاس اول با ترسیم چهره شهید حراف، محمد طا‌ها زارع کلاس دوم با ساخت کولاژ شهید اسکندری و شهید حراف، سارینا اوج هرمزی کلاس سوم با ساخت ماکت هلیکوپتر شهید حراف، آریسا علی پور با اجرای نمایش عاشورایی به آقا ابا عبدالله الحسین و این دو شهید بزرگوار ادای احترام کردند.

در حاشیه این مراسم، گالری نقاشی خط عاشورایی به نام (نجوای قلم) کاری از هنرمند خوش ذوق سیده لیلا مرادی و گالری نقاشی (غنچه) کاری از کودک دانش آموز سیده مبینا عظیمی جاذبه‌ی خاصی برای مهمانان داشت.

مهدی فلاحتی مدیر سرای هنر و اندیشه که ساخت و اجرای نوا‌های عاشورایی این برنامه و نمایش کودک دانش آموز آریسا علیپور و پدرش را پیرامون واقعه عاشورا و شهادت علی اصغر (ع) بر عهده داشت، گفت: هنر ابزاری شگفت است که هنرمند می‌تواند با آن آموزه‌های دینی و اخلاقی را به زیبایی به مخاطب منتقل کند و تاثیر آن را در عمق وجود آن‌ها ببیند.

برگزاری مسابقه نقاشی عاشورا و دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های جنبی این مراسم بود که از دانش آموزان برگزیده توسط خانواده شهید حراف تقدیر بعمل آمد.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز

شناسه خبر: 545364