gca
16 مرداد 1401 - 20:30

مرتضوی: رییس‌جمهور همواره بر رفع مشکلات مناطق محروم تاکید دارد

شهرکرد- ایرنا- معاون اجرایی رییس‌جمهور گفت: آیت‌الله رئیسی، رییس جمهور درد مردم مناطق محروم کشور مانند اهالی دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری را بیشتر از سایر مدیران می‌داند و همواره بر رفع مشکلات مردم این مناطق تاکید دارد.

به گزارش ایرنا، سید صولت مرتضوی روز یکشنبه در جمع مردم دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از جوانان می‌خواهم صحبت ریش‌سفیدان منطقه را بشنوند که درگذشته چه محرومیت‌های تاریخی در این استان وجود داشت.

سید صولت مرتضویوی افزود: در گذشته مشکلات ارتباطی نه تنها در دهستان موگویی بلکه در مرکز چهارمحال و بختیاری هم وجود داشت و گاهی با بارش برف، جاده‌ها بسته می‌شد، اما امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی خدمات فراوانی انجام شده اما حق مردم و انتظار ملت ایران از مسوولان بسیار بالاتر است.

مرتضوی یادآور شد: تمام دنیا متحد شدند تا عزت ایران را بشکنند، اما پیروی این ملت از امام حسین (ع) اجازه رسیدن دشمن به اهدافش را نداد.

معاون اجرایی رییس‌جمهور با اشاره به جانفشانی شهدا برای حفظ اسلام و ایران اظهار داشت: در جمهوری اسلامی خدمات خوبی ارائه شده اما این خدمات باید بیشتر شود.

مرتضوی گفت: دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ یکی از مقصدهای سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به چهارمحال و بختیاری بود و رییس‌جمهور نیز در نخستین سفر خود به چهارمحال و بختیاری از فرودگاه شهرکرد به مقصد شهرستان کوهرنگ عزیمت کرد.

وی افزود: برای رفع مشکلات مناطق محروم دو گام شامل سفر رییس‌جمهور و مصوبات این سفرها برداشته شده است.

معاون اجرایی رییس‌جمهور تصریح کرد: استاندار چهارمحال و بختیاری مصوبات نهایی و روش‌های اجرایی شدن آن‌ها را از طریق رسانه‌های گروهی به اطلاع مردم می‌رساند.

وی یادآور شد: رییس‌جمهور هنگام زمین‌لرزه کوهرنگ چهارمحال و بختیاری و اندیکا خوزستان پس از بازدید مناطق زلزله‌زده دستور تهیه طرح توسعه شهرستان‌های کوهرنگ و اندیکا را صادر کرد.

مرتضوی اظهار داشت: در همین راستا این طرح با کمک استاندار و مسوولان دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری و نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی تهیه و به هیات دولت تقدیم شد که در آینده‌ای نزدیک تصویب و ابلاغ می‌شود که در این طرح به دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ توجه ویژه‌ای شده است.

مرتضوی به خسارت‌های ناشی از جاری شدن سیل در بخش‌های مختلف کشور و چهارمحال و بختیاری اشاره و تاکید کرد: از زمان وقوع این حادثه تاکنون چند مقام ارشد ملی برای بررسی موضوع و بازدید از مناطق خسارت‌دیده به استان سفر کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ در ۱۴۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

سیلاب تابستانی مونسون از روز چهارشنبه هفته گذشته چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر خود قرار داد و منجر به وقوع سیلاب و وضعیت بحرانی در تمامی شهرستان‌های این استان شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 547076